ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ
ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ
"ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ & ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ"

Για τους μαθητές που θα φοιτήσουν το σχολικό έτος 2018-2019 στη Γ΄ τάξη του Γυμνασίου μας, μπορούν να δηλώσουν οι γονείς τους, τη συμμετοχή τους σε πρόγραμμα προετοιμασίας, που θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας, για την πιστοποίηση Πληροφορικής και Γλωσσομάθειας.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Τη σχετική δήλωση οι γονείς θα πρέπει να την παραδώσουν στο σχολείο, την ημέρα παραλαβής του ελέγχου προόδου ή μέχρι τις 12 Ιουνίου 2018.

Συγκεκριμένα, τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται μετά το πέρας του ημερήσιου ωρολογίου προγράμματος, επί 3 διδακτικές ώρες εβδομαδιαίως. Στο τέλος του σχολικού έτους οι μαθητές/τριες που θα παρακολουθήσουν τα μαθήματα αυτά θα έχουν τη δυνατότητα να συμμετάσχουν δωρεάν στις εξετάσεις αγγλικής του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας (επιπέδου Β2) ή στη διαδικασία πιστοποίησης της επάρκειας χρήσης των ΤΠΕ.

Πατήστε εδώ για να δείτε το σχετικό έγγραφο
Πατήστε εδώ για να δείτε τη σχετική δήλωση ενδιαφέροντος