Νίκη της Εθνικής ομάδας Χάντμπολ στους Πανευρωπαϊκούς αγώνες νεανίδων επί της Βοσνίας

Νίκη της Εθνικής μας ομάδας  Χάντμπολ στον αγώνα:

"Ελλάδα - Βοσνία"

του "Πανευρωπαϊκού πρωταθλήματος Χάντμπολ Νεανίδων 2013",

με τη συμμετοχή της μαθήτριας μας Κατερίνας Μανιά.

mania11 s2

Η Εθνική ομάδα Handball Νεανίδων έφτασε στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος την 25η Μαρτίου, με μια βαλίτσα γεμάτη αναμνήσεις και καινούργιες εμπειρίες μετά τους αγώνες που έδωσε έναντι της Σλοβακίας, της Νορβηγίας και της Βοσνίας. Η ομάδα μετά τη μεγάλη προσπάθεια της κατάφερε να σημειώσει μία πολύ σημαντική νίκη έναντι της έμπειρης Βόσνιας ομάδας στις 24/03/2013. Σ΄αυτή τη μεγάλη διοργάνωση από τη Σλοβακία στην οποία έλαβε μέρος η χώρα μας, δεν θα μπορούσε να λείπει μία μεγάλη χαντμπολίστρια, η Κατερίνα Μανιά, η οποία φοιτάει στο σχολείο μας.

Κατερίνα σου ευχόμαστε να΄ χεις πάντα επιτυχίες στη ζωή σου!...

mania1 s2

mania2 s2

mania3 s2

mania4 s2

mania5 s2

mania6 s2

mania7 s2

mania8 s2

mania9 s2

mania10 s2

mania13 s2

Πατήστε εδώ για να δείτε αποσπάσματα από τον αγώνα "Ελλάδα - Βοσνία" και την Κατερίνα Μανιά που αγωνίστηκε με τη φανέλα Νο 17.

Τα κορίτσια επέδειξαν αγωνιστική πειθαρχία και μαχητικότητα. Παίξανε με ομάδες οι οποίες είχαν 60 ημέρες προετοιμασίας και 8 φιλικά, όπως η Νορβηγία, 45 ημέρες και 15 φιλικά όπως η Σλοβακία, αλλά και με τους Βόσνιους που προετοιμάστηκαν 30 ημέρες και έπαιξαν 10 φιλικά.

Αντίθετα εμείς είχαμε 12 ημέρες προετοιμασίας και 2 φιλικά με ελληνικούς συλλόγους. Αν είχαμε περισσότερες αθλητικές- αγωνιστικές παραστάσεις από φιλικά ματς, ίσως δεν χάναμε μία μεγάλη ευκαιρία να βρεθούμε σε μία τελική φάση. Kερδίσαμε μία ομάδα από την μεγάλη Γιουγκοσλαβική σχολή.

πηγές: http://www.onsports.gr & Ομοσπονδία Handball Σλοβακίας