Πειραματικός Διαγωνισμός ΕΚΦΕ-ΝΙΚΑΙΑΣ-2013

«Πειραματίζομαι και ανακαλύπτω»

Μεγάλη επιτυχία του σχολείου μας που κατέκτησε τη 2η θέση στον ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΚΦΕ-ΝΙΚΑΙΑΣ-2013  «Πειραματίζομαι και ανακαλύπτω»

Συγκεκριμένα η ομάδα του σχολείου μας κατάφερε να διακριθεί κατακτώντας τη  θέση ανάμεσα στα σχολεία της Β΄ Περιφέρειας (Κορυδαλλού, Νίκαιας και Α. Ι.Ρέντη) και τη  θέση στη γενική κατάταξη Α και Β Περιφέρειας.

Στον διαγωνισμό συμμετείχαν συνολικά 30 σχολεία (11 την πρώτη ημέρα από τις περιοχές Κερατσινίου-Δραπετσώνας, Σαλαμίνας και 19 τη δεύτερη από τις περιοχές Νίκαιας-Ρέντη, Κορυδαλλού).

Τα σχολεία συμμετείχαν με τριμελείς μαθητικές ομάδες τις οποίες συνόδευσαν οι καθηγητές που φρόντισαν και για την προετοιμασία τους.

Οι μαθητές που εκπροσώπησαν το σχολείο μας αναφέρονται με αλφαβητική σειρά

1. ΒΑΜΝΙΕΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Γ1

2. ΚΟΚΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Γ3

3. ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΦΙΛΑΡΕΤΗ Γ4

και ως αναπληρωματική η ΚΟΛΙΟΝΙΚΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Η διάκριση αυτή, έδωσε τη δυνατότητα στο σχολείο μας, να κερδίσει ένα σύγχρονο μικροσκόπιο, προσφορά του ΕΚΦΕ Νίκαιας.

ekfe1 s2

ekfe2 s2

ekfe3 s2

Τους ευχαριστούμε θερμά και τους συγχαίρουμε!

Υπεύθυνη Καθηγήτρια του 7ου Γυμνασίου Κορυδαλλού η κα Μαργαρίτα Κριτσινιώτη.

Τα αποτελέσματα ανακοινώθηκαν την Τετάρτη 10 Απριλίου 2013 μετά την αποσφράγιση των γραπτών στο χώρο του ΕΚΦΕ Νίκαιας, ενώπιον των συνοδών καθηγητών.

ΠηγήΕΚΦΕ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΝΙΚΑΙΑΣ

apotelekfee2013